Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
26-01-2021 14:24:12

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN ELAZIĞ'DA

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Teslim Töreni'ne katılmak üzere şehrimize geldi.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen anma programı ve konutların teslim törenine katılmak üzere Elazığ'a geldi.

CUMHURBAsKANI Erdoğan'ı havalimanında CUMHURBAsKANI Hemşire Sn. Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Milletvekillerimiz Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, İl Başkanımız Şerafettin Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve protokol karşıladı.

"Anahtar teslim törenine katıldı"

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, kentteki incelendi ardından Yurtbaşı Otobüslerini Yurtbaşı Beldesinde düzenlenen deprem konutlarının anahtar teslimi katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden hitap etti. CUMHURBAsANI Erdoğan törende konuşmasında:

"Bize güç verdiniz"

"Bir yıl önce hüzünlüydük, dertliydik. Zira burada gözyaşı vardı. Burada binalarımız depremle birlikte yıkanmıştı Hemen buradaydık.Geldiğimizde onu tarafın yerle yeksanlarımız gördük Sağ olsun, tüm bakanm gece kalan, gündüz demediler ve burada kurumla beraber bir şeyde depremde binaların altında Acaba benim yavrum çıkacak mı diye bekliyordunuz Nitekim bunlar bugün acaba Cumhurbaşkanımız annesini, babasını bize kaybetmiş de uğrar mı diye bekleyenler de var Biz size söz verdik Dedik ki evelallah bizden çok daha yapacağız Ama giden can geri gelmez Ama sizler öyle bir imani tavır ortaya koydunuz ki bize o tavırla güç verdiniz. "

"Allah'a hamd ediyorum"

"Sağ olsun arkadaşlarımız gerek İç bakanım Süleyman soylu Bey, Çevre Şehircilik Bakanım Murat Kurum bey, gerek şuanda başkan yardımcım olarak görev yapan Fuat Bey ve Valimiz, belediye başkanımız, tüm milletvekillerimiz hep birlikte bu işin takibini yaptılar. Çalıştılar. Koşturdular. Allah'ıma hamd ediyorum Yarabbi şuanda Gakgoşlara yakışan binalar yapıldı. Gelirken balkonlarda selamlayanlara sordum, kaç oda dedim; 3 + 1 dediler. Dua ediyorlar.

"Devlet, yük değildir, Devlet yük alır"

 "Devlet, yük değildir. Devlet Yük alır. Devlet vatandaşının mutluluğu ile mutlu olur Onun için geçmişte ne demişler devlete? devam etmek Biz sizin hizmetçiniziz Biz Elazığ'a şehir hastanesini yaptık Eğer bu hastaneler olmasaydı, biz o geceyi nasıl atlatırdık Hamdolsun bununla birlikte bütün operasyonlar, her şey çok süratli, seri. Okulla her şeyimizle hizmetinizdeyim. "

"Yapacağımız çok iş var"

"Bundan sonra yapacağımız çok işimiz var. Bakanım diyor ki 6 ay sonra geri kalanları da bitireceğiz ve böylece Gakgoşlar bizimki bitmedi demeyecek. Hepsi bitmiş olacak. Benim sizden bir isteğim var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. "

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, açılış şarkısı ardından İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavi gören kanaat önderlerimizden Hafız Abdullah Nazırlı'yı ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Erdoğan ilimizden ayrıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.