Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
22-02-2020 20:50:23

AK Parti, Üç İlçede Kongrelerini Gerçekleştirdi

AK Parti, 3 ilçede 7. olağan kongresini gerçekleştirdi. Ağın, Keban ve Baskil’de gerçekleştirilen kongrelerde aynı başkanlarla yola devam denildi.

AĞIN İLÇESİ KONGRE

AK Parti, ilk olarak Ağın İlçesi’ne giderek, teşkilatının 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

MALLI: “ALLAH BİR DAHA BİZLERE BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN”

Kongrelerin divan başkanlığını yapan AK Parti 25. Dönem Milletvekili Mahmut Sabri Mallı, “Allah bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bizlerin de vatandaşlar olarak, milletimiz olarak depremle yaşamayı öğrenenlerden olacağız diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tekrardan 7. Olağan Kongremizi başlatıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

AĞIN: “SİZLERE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR”

Kongrede konuşan AK Parti Ağın İlçe Başkanı Mehmet Ağın, “Geçtiğimiz yıl bir yerel seçim yaşamıştık. Sizlerin de bildiği gibi bende il genel meclisine aday olmuştum fakat seçimi kazanamamıştım. Belki seçimi kazanamadım ama sonuçta sizler gibi dostlar kazandım. Seçimin her evresinde; hem öncesinde hem sonrasında hep yanımda oldunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

GÜRGÖZE: “BÜTÜN İMKANLARINI SEFERBER EDEREK ELAZIĞ’IMIZIN YANINDA OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Bundan yaklaşık 1 ay önce Cuma akşamı meydana gelen depremde 37 hemşehrimizi kaybetmenin yanı sıra ilimizde çok ağır tahribatla bir deprem meydana geldi. Bu deprem münasebetiyle başta Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız en başta depremin hemen akabinde bütün devlet imkanlarının Elazığ’a seferber edilmesi noktasında talimatlarını vererek Elazığ’ımızın yaralarını sarmaya, Elazığ’ımızda meydana gelen depremde Elazığlı hemşehrilerimizin en az şekilde hasar atlatması ve sonraki süreci yönetmesi üzerine devletin bütün imkanlarını seferber ederek Elazığ’ımızın yanında olduğunu göstermiştir. Depremin olduğu saatten çok kısa bir süre sonra 3 bakanını görevlendirerek içişleri bakanımız, çevre ve şehircilik bakanımız ve sağlık bakanımızı görevlendirerek depremin meydana gelmesinden yaklaşık 3 saate yakın bir süre sonra Elazığ’ımızda oldular. Bizlerle birlikte oldular. Elazığlı kardeşlerimizle birlikte oldular” dedi.

Tek liste ile gidilen kongrede Başkan Ağın güven tazeledi.

KEBAN İLÇESİ KONGRE

OĞUZ: “KEBAN İLÇEMİZE VE PARTİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Daha sonra Keban İlçesi’nin kongresi gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan Keban ilçe Başkanı Şahin Oğuz, “Bizleri bu ulvi ve kutsal göreve layık gören il başkanımıza ve milletvekilimize teşekkür ederim. Yapılacak olan kongremizin başta Keban İlçemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ATLI: “RABBİM CUMHURBAŞKANIMIZ KOLAYLIKLAR İHSAN ETSİN”

Zorlu bir süreçten geçildiğini ifade eden Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, “Bugün burada AK Parti’mizin Keban 7. Olağan Kongresi için toplandık. Tabi zorlu bir süreçten geçiyoruz. Elazığ’ımız çok kötü bir depremle sarsıldı. Ardından Van’daki çığ olayı. Dışarıda ülkemiz, ordumuz Suriye ile karşı karşıya. Ben Allah’ın bizleri bu sınavdan, imtihandan başımız dik, anlımız ak bir şekilde çıkmayı nasip etsin. Rabbim Cumhurbaşkanımız kolaylıklar ihsan etsin” ifadelerine yer verdi.

AKPINAR: “MAL YERİNE GELİR, CAN YERİNE GELMEZ”

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “Allah bizi esirgedi. Özellikle 24 Ocak’taki depremde can kaybımız oldu ama sevindirici olan durumu; 6.8 şiddetindeki bu büyük depremde can kaybımızın 41’de kalması. Mal yerine gelir, can yerine gelmez. Rahmete gidenlere Allah rahmet eylesin diyorum. Yararlılarımıza acil şifalar diliyorum” diye ifade etti.

ŞERBET: “İL BAŞKANIMA HEPİNİZİN HUZURUNDA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, “AK Parti demek; disiplin demek, AK Parti demek coşku demek, AK Parti demek heyecan demek. Bu disiplinli, otoriter, iyi bir il başkanımız var. Buna ayak uydurmak birazcık zor ama yeni gelecek arkadaşlara buradan bir uyarıda bulunmak istiyorum. Herkesin görevini dört dörtlük yapmak istiyor. Bu tamamen gönüllüğü esas olan bir durumdur. Ben buradan il başkanıma da senelerden beri yapmış olduğu hizmetlerden dolayı hepinizin huzurunda çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kongrede İlçe Başkanı Şahin Oğuz güven tazeledi.

BASKİL İLÇESİ KONGRE

Son olarak da Baskil İlçesi’nde kongre heyecanı yaşandı.

KALKAN: “KONGREMİZİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI YÜCE ALLAH’TAN TEMENNİ EDERİM”

Kongrenin ev sahipliğini yapan AK Parti Baskil İlçe Başkanı Hüsnü Kalkan, “7. Olağan Kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan temenni ederim. Partimiz daima mazlumun yanında yer almış; halka hizmeti hakka hizmet düsturu ile hareket etmiştir. Etrafımızı kara bulutlar sarmışsa, dik bir duruş sergilemek hepimizin görevidir” şeklinde konuştu.

AKMURAT: “DEVLETİMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ, DAKİKALAR GEÇMEDEN YANIMIZDA HİSSETTİK”

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, “Malum bir ay önce 24 Ocak itibariyle ilimizde bir deprem oldu. Bu deprem de hayatını kaybeden 41 vatandaşımız onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum. Hepimizin varlığına artık şükür. Ve hamt olsun ki şükürler olsun ki devletimizin büyüklüğünü, dakikalar geçmeden yanımızda hissettik” dedi.

DEMİRBAĞ: “ADETA DEVLET BURADAYDI”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Daha ilk saatlerde içişleri bakanımız, çevre ve şehircilik bakanımız ve sağlık bakanımız uçakla intikal ettiler ilimize. Hemen 3 saat sonra. Ertesi gün Cumhurbaşkanımız, diyanet işleri başkanımız, bütün bürokratlar, üst düzey bürokratlar, adeta devlet buradaydı. Ben tepeden tırnağa Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımıza, bürokratlarımıza Elazığ’a gösterdikleri bu yakın ilgi, alaka ve hassasiyetten dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Çünkü bakanlarımızla beraberdik. 25 gün hiç ayrılmadım ben. Daha yeni bu hafta 3 gün meclis çalışmalarına gittim. Oradan da bir taziye vardı. Oraya gittim ve döndüm bu sabah geldim” diye konuştu.

AĞAR: “BUNDAN KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN”

Elazığ depremi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Zor günler geçiriyoruz. Elazığ gündeminde şu an depremden daha önemli bir şey yok. Olamazda. Bende devletimiz, ilk saatlerden itibaren sahadaydı. Mutlaka ki bir takım eksikliklerimiz olabilir. Hiçbir eksiğimiz olmazsa bile hepimizin evleri yıkıldı, anıları gitti, hatıraları gitti, özel eşyaları gitti. Bundan dolayı bir burukluk yaşadığımız muhakkaktır. Ama çok şükür ki can kaybını minimumda atlattık ve hayatımıza devam ediyoruz. Devlet yaralarımızı saracaktır. Devlet bizim yanımızdadır. Devlet bugün Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yönetilmektedir. Kendisi sosyal devlet anlayışının Türkiye’deki en öncü birileridir. Bildiğiniz üzere AK Parti iktidarında sosyal devlet anlayışı en üst seviyededir. Gördüğümüz şu zamanda da, geçirdiğimiz bu günlerde de çeşitli alanlarda gerek vatandaşlarımız olsun, gerek devlet kanalları olsun, gerek belediyeler, gerekse gönüller olsun azamı miktarda yardımlar elimize ulaşmıştır ve doğru bir şekilde dağıtılmaktadır. Bundan kimsenin endişesi olmasın” ifadelerine yer verdi.

Kongrede İlçe Başkanı Kalkan güven tazeledi.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.