• ×

  Metin BULUT

  1971 Yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra Yükseköğrenimine Fırat Üniversitesi ”Fen Edebiyat Fakültesinde” devam etti. Daha sonra Tıp Fakültesi’nde “Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında” yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden” mezun oldu. Amerika’da dil eğitimi almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)’ne 1997 yılında üye, 1998-2008 yıllarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2008-2010 yılları arasında “Yönetim Kurulu Başkanlığı” ve “MÜSİAD Proje Koordinatörlüğü” yaptı. Halen MÜSİAD “Yüksek İstişare Kurulu” üyesidir. 2005-2008 yılları arasında “Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Üyeliği” yaptı. Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı (HARVAK) “Mütevelli Heyet Üyesidir. Elazığ Eğitim Sanat Kültür Araştırma Tanıtma ve Hizmet Vakfı (ELESKAV) “Mütevelli Heyet Üyesidir. Elazığ Musiki Konservatuarı Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun” kurulmasına öncülük etti.

  24. Dönem Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı oldu. 25 ve 26. Dönem’de Ak Parti Elazığ Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi’dir. Arjantin Dostluk Grubu Başkanıdır. Nato Komisyonu Üyesi’dir. Hizmet ve inşaat sektöründe şirket sahibidir.

  Bulut; evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Sermin Balık

  Sermin Balık, 7 Şubat 1972'de Tunceli'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zülfiye'dir.

  İşletmeci; Tunceli Üniversitesi,Tekstil Bölümü mezunudur.Özel sektörde üst düzey şirket yönetici olarak çalıştı. Elazığspor Yönetim Kurulu ile birçok sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyesi ve yöneticilik görevini üstlenmiştir.

  Orta düzeyde İngilizce bilen Balık, evli ve 2 çocuk annesidir.

 • ×

  Zülfü DEMiRBAĞ

  Zülfü Demirbağ, 13 Şubat 1956'da Elazığ Palu'da doğdu. Babasının adı Arslan Nedim, annesinin adı Vacide'dir.

  İnşaat Mühendisi; Fırat Üniversitesi Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştı.

  Doğuş İnşaat Samsun Derbent Barajı mühendisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Onarım Müdürü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanı olarak görev yaptı. Elazığ İlim ve Hayra Hizmet Vakfı Genel Başkanlığı görevini yürüttü.

  Elazığ Milletvekili seçilen Demirbağ, evli ve 4 çocuk babasıdır. Demirbağ, orta düzeyde Arapça ve İngilizce biliyor.

 • ×

  Zülfü Tolga Ağar