• ×

  Tahir Öztürk

  Tahir Öztürk, 2 Haziran 1950'de Elazığ Etminik köyünde doğdu. Babasının adı Fethi, annesinin adı Tahire'dir. Sanayici ve İş Adamı; Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. ŞARKGAZİ AŞ'yi kurarak, Elazığ, Malatya ve Sivas'ta LPG döküm tesisi, tüp imalatı ve işletmeciliği yaptı. Mermer ve iplik iş kollarında faaliyet gösteren şirketlerin kuruluşunda ve yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldı. Elazığ Genç İş Adamları Derneği (ELGİAD), İhsaniye Cami Derneği ve Balak Gazi Vakfı üyeliklerinde bulundu. Öztürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Metin BULUT

  1971 Yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra Yükseköğrenimine Fırat Üniversitesi ”Fen Edebiyat Fakültesinde” devam etti. Daha sonra Tıp Fakültesi’nde “Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında” yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden” mezun oldu. Amerika’da dil eğitimi almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)’ne 1997 yılında üye, 1998-2008 yıllarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2008-2010 yılları arasında “Yönetim Kurulu Başkanlığı” ve “MÜSİAD Proje Koordinatörlüğü” yaptı. Halen MÜSİAD “Yüksek İstişare Kurulu” üyesidir. 2005-2008 yılları arasında “Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Üyeliği” yaptı. Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı (HARVAK) “Mütevelli Heyet Üyesidir. Elazığ Eğitim Sanat Kültür Araştırma Tanıtma ve Hizmet Vakfı (ELESKAV) “Mütevelli Heyet Üyesidir. Elazığ Musiki Konservatuarı Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun” kurulmasına öncülük etti.

  24. Dönem Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı oldu. 25 ve 26. Dönem’de Ak Parti Elazığ Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi’dir. Arjantin Dostluk Grubu Başkanıdır. Nato Komisyonu Üyesi’dir. Hizmet ve inşaat sektöründe şirket sahibidir.

  Bulut; evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Ömer Serdar

  1963 yılında Elazığ / Palu’da doğdu. Elazığ İmam Hatip Lisesi’nden 1982 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. 1988 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
  Siyaset yaşamına 1991 yılında Refah Partisi Elazığ İl Başkan Yardımcısı olarak başladı. 1996 yılında Refah partisi il başkanlığına seçildi. 1999 yılında Fazilet Partisi Elazığ milletvekili adayı olarak seçime katıldı. 2003 yılında Ak Parti Büyük Kongre Delegesi, 2004 yılında Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
  1995-1999 yılları arasında Elazığ Barosu Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer SERDAR; halen Elazığ Barosu’nu temsilen Türkiye Barolar Birliği Kongre Delegesidir.
  İngilizce ve Arapça bilen Ömer SERDAR, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Ejder Açıkkapı